Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
В затвора в Казичене бях като в „санаториум“, коментира Андре Токев в интервю пред bTV.
„Бях се приготвил психически. Исках да вляза, за да мога да усетя наказанието и да мога да се променя. Бях се приготвил за този престой в затвора. Мисля, че бях доста подготвен психически. Исках максимално да извлека позитивното, а не негативното. Нагласата ми беше да се променя, да извлека дивидентите. Това и направих“, добави Токев.
Той разказа и как са преминавали дните му там.
„Трябва да станеш в 6 за проверка, в 8 часа има пак проверка. Следващата е в 20.00 часа. Тогава заключват етажа. Ставам в 6. Закусвам. Закуската винаги беше една и съща. Овесени трици с един банан. Ако не съм на работа, се приготвях. Четях книги, отивах на фитнес за 2-3 часа. Когато бях на работа, трябваше да започна в 6.30 часа, за да издам закуската. Това стана по моя инициатива. Времето минава по-бързо, когато правиш това, което ти доставя удоволствие. Исках да готвя на момчетата добре, за да се чувстват добре. След като започнах да готвя, 80 до 100% от затворниците идваха да се хранят в столовата. Дойде и друг готвач, който се справяше много добре. И той беше осъден за същото като мен“, посочи Андре Токев.
Той сподели и една от най-интересните си случки от престоя в затвора. „Като отидох в Казичене, започнах да ходя на фитнес. Имаше момче – сърбин, което отговаряше за фитнеса. Той е бил шампион по трибой. На втория или третия ден дойде при мен и със сръбско-български говор ме пита какъв шеф съм, защото всички ми викаха шеф Токев. Аз му казах, че съм шеф на кухнята и той се сепна. Обясних му, че шеф на френски означава главен готвач, а на английски – готвач. Той мислел, че съм шеф на някоя голяма групировка. Оттогава станахме приятели. Показваше ми интересни упражнения“, разказа готвачът и добави, че в Казичене обикновено не се обсъжда кой за какво лежи.
„Много спортувах и се запознах с доста хора във фитнеса. В началото повечето са доста адекватни. Хората са адекватни. Можете да си говорите съвсем адекватно на различни теми. След като разбереш за какво са вътре, обаче, става странно. Извършили са много тежко престъпление, в следващия момент играете карти“, сподели още той.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание