Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Днес всички определяме облика на местната власт и на нашето бъдеще, и затова не трябва да допускаме по никакъв начин общественият фокус да бъде подменен. Това каза пред журналисти президентът Румен Радев, който гласува на втория тур на местните избори в столичната Професионална гимназия по транспорт „Макгахан”.
Държавният глава отговори така на въпрос за искането на премиера акад. Николай Денков към него да освободи председателя на Държавната агенция „Национална сигурност“ (ДАНС) Пламен Тончев. Има време и утре за тези въпроси, каза Румен Радев.
Надявам се, че след тези избори ще бъде направен задълбочен анализ на всичко, което се случи, за да не се повтаря занапред и всички отговорни институции, ангажирани с изборите, трябва да направят много дълбок анализ и отчет, и да видим къде се скъсаха нещата, за да има днес такава ниска избирателна активност, каза още той. Президентът призова институциите да направят всичко възможно да се възстанови доверието в изборите, включително и в машините. Това е изключително важно, защото машините доказаха своята ефективност в борбата с недействителния вот и с безобразното попълване на изборните протоколи, каза държавният глава.
Според него е очевидно, че трябва да има промени в Изборния кодекс. Не може всеки парламент да се занимава непрекъснато с промени в изборното законодателство. Това обърква и изборната администрация и подготовката на хората в нея, а накрая и гласоподавателите. Трябва да има промени, но те да бъдат ясно фокусирани върху изсветляването на изборния процес, коментира Румен Радев.
Гласувах за достойното бъдеще на София и за отговорното управление на столицата, заяви Радев. Президентът призова всички граждани да не допускат по никакъв начин да бъдат изолирани от изборния процес. Трябва масово да гласуваме, защото от гласа на всеки един зависи нашето собствено бъдеще, на населено ни място и на България, каза още държавният глава.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание