Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Хакерските атаки и DDoS атаките (атаки за отказ от услуга) са новото нормално, готвим се активно са такива събития. Това заяви в ефира на Нова телевизия министърът на електронното управление Александър Йоловски.
„Винаги може да се случи подобен инцидент, но това не бива да ни притеснява, защото предприемаме необходимите мерки, така че няма загуба на данни“, увери министърът в отговор на въпрос дали се очакват атаки срещу държавни институции в навечерието на местните избори.
Министър Йоловски припомни, че все още тече процесът и по сертификация на машините за гласуване. „Когато се гласува с машини, всеки гласоподавател може да види върху разписката своя вот“, увери той за сигурността на процеса. Министърът подчерта, че в сертифицирането са привлечени както експерти от администрацията, така и външните, за да може процесът да бъде максимално сигурен и защитен.
По темата за електронните рецепти министър Йоловски съобщи данни, според които от края на 2022 г. и началото на 2023 г., когато влизат в сила, вече са издадени над 38 млн. електронни рецепти, като почти всички са изпълнени.
Във връзка с въведените от 16 октомври т.г. „бели“ рецепти, с което всички лекарства за лечение на диабет и антибактериалните лекарствени продукти за системна употреба, се изписват само с електронно, министърът увери, че проблем с технологията няма. „Има дребни детайли, които трябва да бъдат напаснати“, подчерта министърът. Според данните, които той представи, 65 % от издадените „бели“ рецепти вече са изпълнени.
Около 347 хил. електронни извинителни бележки на ученици са издадени от 1 октомври досега. Няма никакви сериозни проблеми, съобщи още министър Йоловски. Според него същата технология може да бъде въведена и за детски градини от догодина. От следващата учебна година вече няма да се носят и здравно-профилактични карти на хартия, коментира още той.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание