Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
кадър БНТ
Редактор: Андрей Велчев
Фармацевти споделиха пред БНТ недоумението си от отказа на лекарите да издават електронни рецепти и искането им да има и хартиени такива. Те бяха категорични, че това е работа на лекарите и е по-добре за самите пациенти. Две трети от лекарствата се продават свободно и не е ясна логиката защо за тях се отказва вписване в електронното досие на пациента, а за лекарствата по здравна каса това се прави.
На искането на лекарския съюз вписванията да се правят фармацевтите, председателят на Асоциацията на собственици на аптеки Николай Костов отговори: „По тази логика ние можем да почнем и да преглеждаме пациенти”.
За довода, че на хартиена рецепта пациентът може да види какво му е предписано, а с електронна – не, Костов заяви, че и сега хората трудно могат да разберат почерка на лекарите. „Това е трудно и за фармацевтите, те трябва да са завършили египтология”, коментира той. Според него нежеланието на лекарите да вписват всичко в електронното досие на пациентите си е, защото така ще се видят отношенията им с фармацевтичните компании.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание