Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Да се „преправи“ един човек е много по-трудно отколкото да се създаде правилно. Един от основните дефекти на образователната система е, че тя формира личности, които нямат уменията да заемат подходящото за тях място в пазара на труда. Всеки може да де научи или да развие определени способности и за това не са необходими някакви свръхестествени таланти. Затова образованието е необходимо, но неговата задача не е да преформатира хората в измислени калъпи, а да даде възможност на всеки да реализира потенциала си по такъв начин, че да използва максимално силните си страни.
Колкото и добре да засилите една свиня, тя все пак няма да полети от това…
От тук идва неразрешимият проблем – работодателят очаква от образованието хора със знания, навици и умения, каквито самият той не знае какви трябва да са. А защо съществува този проблем? Защото работодателят не е дефинирал целите си и няма представа как да ги постигне, затова очаква работниците да свършат това вместо него. Затова той търси ръце, а не мозъци. Търси „готови“ кадри, които няма откъде да намери, защото само той може да си ги създаде, ако знае как…
Милен Иванов, Любословие.БГ
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание