Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Кризата между институциите започна още преди настъпването на епидемията от коронавирус. Президент и премиер са в открит конфликт, който води до дестабилизация в държавата.Румен Радев от позицията на президент публично сне доверието си от правителството и управляващите, заради предприетите мерки за безопасност. От своя страна премиерът обвини Радев в дестабилизиране на държавата по време на една изключително тежка криза.
Именно справянето с епидемията е най-важният въпрос в страната и всяка политическа криза не помага за овладяването на положението. В момент когато държавният глава и министър-председателят трябва да работят в синхрон и без провокации те започнаха открита война с обвинения един към друг. В този момент всички институции и системи в държавата трябва да работят заедно и с взаимни препоръки, за справянето с проблемите и стабилизирането на България.Свалянето на доверието към управляващите определено е акт, който усложни обстановката в страната и доведе до напрежение между отделните институции.Тази политическа криза влияе на отделните сектори и сфери и има негативни резултати върху икономиката на страната.
Не е нужно да съдим кой крив и кой прав, защото това е въпрос на гледни точки.Необходимо е двамата лидери, които управляват и са избрани да заемат тези постове да покажат, че могат да работят в името на България, а не за лични интереси. Не бива различията в идеологиите и партийните им обвързаности да бъдат причина за лични конфликти.За да се справят с тази политическа и финансова криза трябва всички държавни институции да са единни в името на общата цел.
Този текст е част изпит по от дисциплината Политически организации и институции с тема:
Войната между институциите решение ли е за кризата? , Разработил: Иорданка Михаилова Василева, Публична администрация 4-ти курс
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)