Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Дупница се разтрепери. След мистериозната смърт на Ангел Христов, известен като брат Галев, втори подземен бос бе открит мъртъв.
Криминално проявеният Христо Бански от село Бистрица е открит безжизнен в апартамента си в Дупница
Сестрата на 46-г. Бански отишла в апартамента в Блока на смелите, където живее брат й, след като цяла седмица се опитвала да се свърже с него по телефона, но той не вдигал. Открила го на пода в една от стаите мъртъв.
Предполага се, че е починал преди около седмица. Започнала да крещи от ужас, някой от съседните апартаменти позвънил на тел. 112, пише struma.bg.
На място са пристигнали екипи на Спешен център – Дупница и криминалисти от РУ на МВР. Дежурният медик само констатирал смъртта на мъжа.
Криминалистите огледали трупа, но следи от насилие не са установени. Те били в бели предпазни облекла, изнесли го от апартамента и го качили в трупна кола на кюстендилската болница, където ще се извърши аутопсия на тялото му, за да се установи причината за смъртта.
„Ходеше на работа в Италия за по няколко месеца и се връщаше. Последният път, като се върна от Италия, започна да прекалява с алкохола. Дали някой не го заплаши нещо в Италия…
Преди няколко години той беше задържан там за участие в група за крупни кражби в големи складове с различни стоки, които заедно с аверите си продаваха после в Дупница и селата. Не знаем дали се е стигнало до присъда“, коментираха съседи на Христо Бански.
Преди около три години българската полиция и карабинери в Италия в съвместна акция разбиха група за крупни кражби в големи складове в Италия на различни видове стоки. Тогава в Дупница бяха арестувани трима участници в групата, а Христо Бански беше задържан в Италия. В хода на разследването е установено, че групата имала „разузнавачи“, които обикаляли и търсели складове на отдалечено място и без охрана.
Кражбите са извършвани нощно време. Задигали всичко – тротинетки, велосипеди… В един от обраните складове имало детски играчки, групата задигнала и тях и после ги продавали в Дупница по магазините и в София директно на складове.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание