Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Служебният министър на външните работи Николай Милков бе освободен с указ на президента Румен Радев. Той бе обнародван днес в Държавен вестник.
Със същия указ на поста служебен външен министър се назначава Иван Илиев Кондов, който досега изпълняваше длъжността постоянен секретар на МВнР.
Милков е освободен и от длъжността извънреден и пълномощен посланик на България във Франция и в Монако и от длъжността постоянен представител на България към ЮНЕСКО.
Днес президентът Радев е подписал и трети указ, с който назначава Николай Милков за постоянен представител на България в Северноатлантическия съвет към Организацията на Северноатлантическия договор (НАТО) със седалище в Брюксел.
Иван Кондов е роден на 10 август 1968 г. Завършил е „Международни отношения“ в УНСС през 1994 г. в София. През 2003 г. завършва курс по въпросите за международната сигурност към Центъра за изследвания на политиката за сигурност в Женева, а през 1996 г. – курс по международни отношения в Дипломатическата школа в Мадрид.
Снимка: Външно министерство
През 1995 постъпва на работа в МВнР като експерт в дирекция „Европейски страни“. От 1998 до 2001 г. е аташе по Политически въпроси и пресата в посолството на Република България в Лондон. От 2001 до 2003 г. е главен експерт в дирекция „НАТО“. През 2003 г. става първи секретар в Постоянната делегация на България към НАТО в Брюксел.
От 2007 до 2009 г. е директор на дирекция „Държавен протокол“ в МВнР. 2009 г. става постоянен представител на България в Организацията по прехрана и земеделие към ООН в Рим.
В периода 2012-2016 г. е директор на дирекция „Протокол“ в Администрацията на президента на България. От 2017 до 2021 г. изпълнява длъжността извънреден и пълномощен посланик на България в Испания. От 2021 г. е постоянен секретар на МВнР.
Владее испански, английски, френски и италиански; ползва руски и португалски.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание