Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Не Ви разбрах г-н Президент, няколко пъти изслушах и изчетох Вашето изявление, очаквах да чуя отговор на въпроси, които не ми дават покой (предполагам не само на мен).
Като участник във ВНС и човек подписал Конституцията на България, имам представа докъде се простират Вашите правомощия и въпреки това очаквах от Вас отговори, във все по-тревожните и несигурни времена, в които живеем…
Защо от Вас? Защото надали има някой в България да вярва на тези, на които Вие ни призовавате да повярваме, към които се обръщате с препоръка да мислят за изстрадалия, обезверен, унизен и изпаднал в дълбоко отчаяние, народ на България, които Вие наричате политици, а крадливите им алчни и продажни дружинки – партии… Партии, чиято единствена идеология и допирни точки, са лъжа, демагогия и безсрамен грабеж…
Ние Ви вярвахме, г-н Президент… Лично аз гласувах за ПП, защото Вие застанахте като гарант зад тях. Това не е оправдание! Сгреших. Подведох много хора… Извиних се…
Извиних се!
А сега?
Сега, в действителност, Вие отново заставате зад тях.
Когато те, заедно с коалиционните си партньори прокараха и наложиха политики и решения, които са в ущърб на народа и България, които бяха диктувани от „съюзниците“ ни – Вие не реагирахте… За съжаление, от сегашното Ви обръщение разбирам, че трябва да продължим по същия път, заличавайки националното си достойнство, традиции и култура, покорно приемайки промяната на историята ни, слугувайки на чужди интереси…
„…Като отговорен член на Европейския съюз, България е част от общата външна политика и подкрепя санкционниярежим на съюза.“
Вие знаете, че санкциите не доведоха до нищо друго, освен че удариха Европа… А нас – обитателите на задния й двор – най-много…
Въпреки всичко, Вие смятате, че България трябва и ще приеме ембаргото върху нефта?! Защо? Нали сме суверенна държава, кой може да ни задължи и тласне към самоубийство?
Говорите „…за диверсификация на всички възможни източници и маршрути…“
Изключваме Русия, защото е агресор, но я заменяме с Азърбайджан, който само преди дни нападна Армения?! Там също загинаха хора… И с Америка, безспорно найголемия агресор в света.
Не щем да признаем референдума, но признахме Косово?!
Вие сте разтревожен от ескалацията на военните действия в Украйна. Вие сте против тях? Вярвам Ви. Няма нормален човек, който да е за война, където и да се разгаря и води тя… Или, поне така би трябвало да бъде.
Войната ескалира, избиват се два братски народа, а загрижените „миролюбци“, в това число и ние, изпращаме оръжие, потривайки ръце и хвалейки се с подема на икономиката ни…
Ако политиците от ЕС и Америка (НАТО), искрено желаеха мир – щяха да го постигнат, спомняйки си поетите ангажименти…
Доколкото знам НАТО е отбранителен съюз, тогава естествения въпрос, е какво търси тогава в този конфликт? (макар и неофициално) Въпросът ми е риторичен – отговорът всички, четящи и мислещи го знаят…
А ако НАТО, вече неприкрито влезе във войната, ние ще ги последваме ли? Ще изпратим ли българските мъже и момчета в една не наша война?
Съвсем не риторичен е и въпросът – кой ни заплашва? От кого трябва да защитаваме границите и небето си? В чий джоб трябва да наливаме поредните милиарди за самолети, които да ни „бранят“, когато народът ни, следвайки покорно евроатлантичаския път, изпаднал в пълна апатия, е застрашен от безпаричие, студ, глад и болести… На първо място в Европа сме по смъртност.
На едно от първите места сме по детски алкохолизъм, тютюнопушене, неграмотност, затлъстяване… За какъв демографски подем може да става дума?
Пред избори сме и мисля, че народът ни би искал да чуе своя Президент, не с общи пожелания, а с Истината. Истински загрижен за неговото – на народа ни и на България бъдеще…
Ние суверенна държава ли сме, г-н Президент?
Имаме ли право на глас?
Имаме ли право да бъдем чути?
А за да не останем в периферията на Европа, един достоен български офицер, е казал от какво се нуждаем.
„За да живее България има належаща нужда от нравствени великани, а не от безмълвни и поцепени нравствени кастрати. За да побеждава България трябва да се води от възвишени характери, а не от безмълвни, роболепни самопоклонци…“ Полковник Дрангов.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание