На 29 януари, събота в 13:40 с моя колега Момчил Димитров отидохме в НБУ за курс, който си бяхме платили. На входа, на Корпус 2 засякохме охраната, която пушеше цигара, подминахме го и с преповдигнато настроение влязохме в университета,но не след дълго усмивките ни замръзнаха, когато пред нас се откри смразяваща гледка!!!
На земята във фоайето лежеше тяло покрито с фолио, а около него имаше полицаи. Момчил нали е работил в киното и ми каза. -Сигурно снимат нещо, виж, колко е спокойно наоколо! За съжаление не снимаха филм!!!
Видях синята ръка, която се подаваше под фолиото… С колегата се омълчахме и влязохме в кабинета, където ни очакваше преподавателят и останалите курсисти, които бяха видяли същото….!!!
Уважаемо ръководство на НБУ, защо позволихте да ни случи това на нас очевидците и на починалия професор… Защо никой не ни предупреди, че ни очаква такава гледка? Защо въпреки огромния материален фонд не намерихте мебели, с които да скриете тялото, а го бяхте изложили на показ пред десетки хора, които влизаха и излизаха в продължение на часове? Вие знаете ли, какъв шок е да видиш такава гледка и как тя остава в съзнанието за цял живот?!
И за финал ще споделя, че уважаваният професор…. , който познавах не заслужаваше такова отношение и “институцията” НБУ, която съм завършил три пъти, като отличник не заслужава ниското ниво, в което сте го превърнали!!!
За съжаление от всичките хубави спомени, които имах в продължение на десетилетие от НБУ, вече в съзнанието ми е само тъжният миг, който преживях!
Междувременно критиците на мой пост във фейсбук за външния вид на преподавател от НБУ, които ме заляха с негативни съобщения, пропуснаха, че скръбната вест направи над милион прочинатия в различни медии, което е тежък репутационен удар за висшето училище и невъзможността му да се справи с кризистна ситуация.
А мотото е:
Новина от медии:
67-годишния професор, който почина малко по-рано днес от масивен инфаркт стои над 4 часа на земята в сградата на корпус 2 на елитния Нов български университет (НБУ), научи Булфото и други медии. ОХРАНАТА дори не предупреждава минаващите и влизащите в сградата.
„Защо държат починалия професор на земята вече 5 часа„? Този въпрос пита служител на елитния университет.
Служителят ни изпрати две снимки. На кадрите се вижда починалият професор и двама мъже, вероятно от Съдебна медицина – София или екипът на „Спешна помощ“.
По-рано днес служители и студенти, са видели трупа на 67-годишния мъж и веднага, са подали сигнал на телефон 112…
Ние споделихма новината, без да знаем, че става дума за едно и също събитие, защото той е и наш преподавател.
Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание
To provide the best experiences, we use technologies like cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Функционални
Винаги активен
Техническото съхраняване или достъпът са строго необходими за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично поискана от абоната или потребителя, или единствено с цел да се осъществи предаване на съобщение по електронна съобщителна мрежа.
Опции
Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя.
Статистика
Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за статистически цели.Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за анонимни статистически цели. Без съдебна призовка, доброволно изпълнение от страна на Вашия доставчик на интернет услуги или допълнителни записи от трета страна, информацията, съхранявана или извличана само за тази цел, обикновено не може да се използва за идентифицирането Ви.
Маркетинг
Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.