Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Алекси Кесяков Полковник. Секретар на Държавната обществено-консултативна комисия. Бивш началник на Пътна полиция“.
Eто какво каза той:
Много е трудно да се регистрират точните причини на катастрофите. Реално няма как да се установи точно защо е станало дадено ПТП, дали е заради разсейване или нещо друго. Но когато даден шофьор си гледа телефона, той на практика се изключва от движението. Ще направя едно сравнение с акробата, който се движи по въжето – ако му звънне телефонът, той няма да го вдигне и да направи грешна стъпка. Няма как да бръкне и да извади телефона, защото го е страх. Но шофьорите явно се чувстват доста по-уверени от него. Когато е в автомобила, не му пука, защото е невеж и неграмотен.
Lодачите пак се поддават на изкушението – някой звънне и човек реши да види за какво става въпрос. Така идва белята – да катастрофира и да изчезне от движението, дано да не изчезне и от света, защото има за съжаление много такива случаи.
Проблемът не само наш, в България. Преди много години Барак Обама издаде една заповед, с която забрани на цялата държавна админсистрация и на всички американци да шофират с телефон в ръка. Забраната беше най-вече да се изпращат и приемат есемеси, защото се смята, че те са най-опасни. Важно е да се знае, че всяко отклонение на вниманието е фатално, дори да не е свързано с мобилен телефон.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание