Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Юли 2020 ще бъде най-натовареният месец с 23 работни дни. Най-свободен за трудещите се пък се очертава да бъде месец май, когато работните дни са само 18.
Годината, която посрещаме, е високосна и има 366 дни – 250 от тях са работни, т.е. ни очакват 2000 работни часа. 16 дни са официални празници, за които и ще почиваме допълнително.
Традиционно неработен е 1 януари, който през 2020 г. се пада в сряда. Февруари пък ще има цели пет уикенда заради допълнителния 29-ти ден, през втория месец обаче няма празници, заради които да има извънредно почивни дни.
През март неработен ще бъде само един ден – 3 март. Националният празник на България следващата година се пада във вторник. През април ще почиваме два допълнителни дни около Великден. Празникът ще бъде на 17,18,19 и 20 април. Така заедно със събота и неделя, почивни ще бъдат още петък и понеделник.
Два дълги уикенда с по три почивни дни ще има за работещите през месец май. Месецът ще започне с три почивни дни, тъй като 1 май – Ден на труда, се пада в петък. Последният уикенд на месец май също ще бъде от три почивни дни. Тъй като 24 май – Ден на славянската писменост, е в неделя, неработен ще бъде следващия ден – 25 май, понеделник. Само един почивен ден обаче ще има за Гергьовден, защото 6 май през 2020-а е в сряда.
През летните месеци юни, юли и август няма допълнителни почивни дни. Септември обаче ще започне с по-дълга почивка. 6 септември – Ден на Съединението, е в неделя, заради което почивен ще бъде и следващия ден – 7 септември, понеделник. Неработен ще бъде и 22 септември – Ден на независимостта, вторник.
През октомври и ноември няма допълнителни почивни дни. За коледните празници през декември обаче пък ще се радваме на цели пет неработни дни – между 24 до 28 декември. Нова година – 1 януари, се пада в петък. Така официално първият работен ден през 2021 г. ще бъде чак на 4 януари, понеделник.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)