Доайенът на спортната журналистика във Велико Търново Ангел Ганцаров попълни колекцията си от заглавия, посветени на футбола в града с книгата „90 години ФК „Етър“. Първата му книга, също е посветена на „Етър“. В нея са събрани факти и събития около отбора 80 години след неговото създаване. През 2012-та година е отпечатано и второто заглавие на Ангел Ганцаров, проследяващо хронологията на футбола в Старата столица – „100 години футбол във Велико Търново“. Днес по повод 90-годишния юбилей на „Виолетовите“ на бял свят и то съвсем на време се появява поредното издание на Ачо, в което той помества събития и факти за етърските постижения, победи и вълнения, а именно „90 години Футболен клуб „Етър“. В книгата са включени още и факти за футболните клубове „Борярка“ и „Болярче“. Авторът започва да събира материалите си още преди 45 години, съвсем млад и в началото на своята кариера. И постепенно се увлича, търси, снима, прави репортажи и съхранява. И днес, разказва как има материали за още няколко книги. Другата страст на Ачо Ганцара, както го знаят всички в града е събирането на вестници. В дома си е натрупал над 5000 издания, не само спортни, не само български, а от цял свят. И отново, заради годишнината на „Етър“ представя на широката публика част от спортните вестници, събирал с години. Самият той издава два спортни вестника за „Етър 1924“ и за хандналния клуб „Етър 64“. Връщайки се в годините си спомня, че интересът му към прочетените вестници и тяхното събиране се появил през далечната 1978 година след едно посещение в бившия СССР. Там в хотела, където е отседнал попада на много вестници и дори закупува доста от тях. Днес най-старите в колекцията му са вестниците „Народний гласъ” от 1879 година, издаден в Пловдив и „Драка“ от 1884 година, издаден в Велико Търново. И нещо още по-любопитно, което обществеността не знае за Ачо! То е основател и на фен клуб на Джон Ленън във Велико Търново. „Винаги на 8-ми декември се събираме, за да почетем паметта му“, казва спортният журналист . Преди година той се среща лично с Джонатан Алън, британски посланик у нас, който бе на посещение във Велико Търново. Ангел Ганцаров очаква от дипломата да съдейства и да го свърже с фен клуб на „Бийтълс“ в Ливърпул. Освен всичко това, Ганцара направи и филм „Виолетовите шампиони“, който бе прожектиран снощи в голямата зала на Общината. Поводът отново бе 90 години Футболен клуб „Етър“.
За да осигурим най-добрите изживявания, ние използваме технологии като бисквитки за съхраняване и/или достъп до информация за устройството. Съгласието с тези технологии ще ни позволи да обработваме данни като поведение при сърфиране или уникални идентификатори на този сайт. Несъгласието или оттеглянето на съгласието може да повлияе неблагоприятно на определени характеристики и функции.
Функционални
Винаги активен
Техническото съхраняване или достъпът са строго необходими за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично поискана от абоната или потребителя, или единствено с цел да се осъществи предаване на съобщение по електронна съобщителна мрежа.
Опции
Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя.
Статистика
Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за статистически цели.Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за анонимни статистически цели. Без съдебна призовка, доброволно изпълнение от страна на Вашия доставчик на интернет услуги или допълнителни записи от трета страна, информацията, съхранявана или извличана само за тази цел, обикновено не може да се използва за идентифицирането Ви.
Маркетинг
Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.