Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Премиерът подчерта, че ролята на човека трябва да бъде основна, защото колкото повече се развиват технологиите, толкова повече трябва да се контролира тяхната дейност. boiko
По думите му в бъдеще ще има професии, които могат да бъдат изцяло заменени от роботи, но контролът и управлението трябва да остане у човека. Затова, според него, много важно е развитието и на образованието, въпреки че резултатите в тази сфера идват по-късно. Борисов посочи, че е заложено децата още от 3-ти клас да започнат да се учат да програмират.
Бойко Борисов наблегна, че е много важно да се работи и по осигуряването на нужната киберсигурност, защото заплахите вече ще се пренасят на други нива и ще стават все по-сериозни. „Когато една цяла система се управлява от машина, ако я хакнеш образно казано, могат да падат самолети, да се удрят влакове или да се вършат куп поразии в метрото, защото всичко е толкова електронизирано и то към днешна дата“, добави премиерът и допълни, че технологиите продължават да се развиват постоянно. Затова той заяви, че високите технологии изискват много по-висока сигурност.
Премиерът Борисов се обърна към колегите си от Западните Балкани и информира, че на 4 юли в Солун ще се съберат лидерите на България, Румъния, Гърция и Сърбия, откъдето заедно ще пристигнат в София за срещата с Китай /16+1/. Той счита, че паралелно с изграждането на жп линиите и магистралите, трябва да се поставят и оптичните кабели, за да се подготви развитието на дигиталната инфраструктура. Освен това се работи усилено и по отпадането на роуминга, защото е полезно и за бизнеса и за хората. „Важното е Балканите да бъдем единни. Имаме рядък шанс да покажем на света нашия си потенциал“, завърши Бойко Борисов.
БТА
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)