Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Лидерът на „Има такъв народ“ (ИТН) Слави Трифонов обяви, че би подписал декларацията на „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) във връзка с „освобождаване на институциите и изборния процес от корупционни влияния”, ако те от своя страна подпишат декларация на ИТН, която касае изчистването на „мъртвите души“ от избирателните списъци. Това посочва Слави Трифонов в позиция, публикувана във Фейсбук.
„Няма проблем да подпишем подобна декларация, но преди това изпращам декларация на Кирил Петков и компания, която искам да подпишат, преди да подпиша, тази, която те са ми изпратили“, казва Трифонов. Според него премахването на „мъртвите души“ от избирателните списъци е абсолютно необходимо, за да стане избирателният процес легитимен и приемлив за българските граждани. „Подпишат ли ПП-ДБ тази декларация, аз веднага ще подпиша тяхната“, заявява той.
Също така обяснява, че „мъртвите души“ не са само покойници, които изведнъж са „гласували“ за дадена партия от чужбина. По думите му тази аномалия понякога позволява на адрес, обикновено в ромска махала, да са регистрирани, че живеят 1500 души. „Тези „мъртви души“ създават илюзията за ниска избирателна активност и по този начин купеният и корпоративният вот успяват да победят независимия и свободен глас“, според лидера на ИТН.
Слави Трифонов припомня, че от ИТН многократно са заявявали, че няма да преговарят с „ДПС-Ново начало“ и да участват заедно в правителство.
Изпратената от ПП-ДБ декларация, която искат да бъде подписана, с желанието да бъде установен „санитарен кордон“ около Делян Пеевски, лидерът на ИТН определя като „поредната им позьорщина и поредният им опит да превърнат във фарс всяка възможност за политически преговори помежду ни“.
Днес от ПП-ДБ обявиха, че са изпратили до парламентарно представените политически сили „Декларация за освобождаване на институциите и изборния процес от корупционни влияния”. От коалицията отбелязват, че подкрепата за предложения документ е необходимо начално условие, за да започнат политически консултации, свързани с конституирането на новото Народно събрание.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание