Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Може да се предположи, че дронът край Тюленово е свързан с войната, която Русия започна срещу Украйна, коментира пред журналисти във Военномедицинската академия министърът на отбраната Тодор Тагарев.
Тагарев потвърди, че има боеприпас и посочи, че боеприпасът е отделен от останалото тяло и ще бъде обезвреден на място при приемане на всички мерки за безопасност. Той обясни, че предварителната оценка е, че това е мина.
Българската армия поддържа капацитет и екип, които могат да реагират, посочи той. Оценката на риска и защо не сме действали през нощта е такава, че няма нужда да се действа през нощта, защото това ще доведе до риск за екипа, посочи Тагарев. Има екип, който още тази сутрин е тръгнал към мястото, уточни той.
Министърът каза, че не знаят кога и как дронът се е появил. По думите му това са трудни цели за стандартната система за противовъздушна отбрана радиолокационни системи, тъй като говорим за летателен апарат с много малка площ, вероятно на ниска височина.
Тази война е свързана с повишаване на рисковете за нашата сигурност, каза още министърът. Той отбеляза, че Русия бомбардира украински пристанища, които са само на няколкостотин метра примерно от територията на Румъния. Ние няма защо да си мислим, че тази война ще ни заобиколи по някакъв начин. Да, има си рискове за България, каза още Тагарев.
Попитан има ли основания да се свика Съветът по сигурността, премиерът Николай Денков каза, че ще чуе експертите какво смятат, тъй като трябва да се види откъде е дошъл дронът. По думите му ако той е паднал някъде навътре в морето и след това е бил изхвърлен на брега, очевидно няма, а ако се окаже, че е прелетял близо към нашите брегове, очевидно това създава определени рискове. Но нека да чуем експертите, да имаме пълната информация, допълни той.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание