Сега четете
Георг Георгиев ще посети Обединеното кралство по покана на британския му колега Дейвид Лами

Георг Георгиев ще посети Обединеното кралство по покана на британския му колега Дейвид Лами

Министърът на външните работи Георг Георгиев ще бъде на еднодневно работно посещение в Обединеното кралство днес по покана на британския му колега Дейвид Лами, съобщиха от МВнР на сайта си.

 

Програмата на посещението включва и работни срещи с Карън Пиърс, специален пратеник на Обединеното кралство за Западните Балкани, както и с членове на новосформираната Група за приятелство с България в британския парламент.

 

Вижте и

Дипломатическите отношения между България и Обединеното кралство са установени на 23 юли 1879 г., се посочва на сайта на Министерството на външните работи. Двете страни поддържат активен политически диалог, а особено активно се развива сътрудничеството в областта на външната политика, икономиката, сигурността, противодействието на нелегалната миграция, охраната на границите, киберсигурността, борбата срещу тероризма и хибридните заплахи, както и военно-отбранителното сътрудничество. По неофициални оценки българската общност в Обединеното кралство наброява над 400 хиляди души.

Каква е вашата реакция?
Много ми хареса
0
Не ми хареса
0
Не съм сигурен
0
Развълнувах се
0
Вижте коментарите (0)

Напиши коментар

Вашият мейл адрес няма да бъде публикуван.

Нагоре