Сега четете
Зам.-кметът Иван Василев не отпуска гласувани от СОС средства за деца със специални потребности

Зам.-кметът Иван Василев не отпуска гласувани от СОС средства за деца със специални потребности

Зам.-кметът по финанси и здравеопазване Иван Василев не отпуска гласувани от Столичния общински съвет (СОС) средства за деца със специални потребности. Това заяви пред журналисти общинският съветник от Местна коалиция (МК) „БСП за България“ Ваня Григорова преди началото на днешното заседание на Съвета.

Григорова обясни, че на 27 ноември 2024 г. на комисия по здравеопазване в Столична община е гласувано отпускането на средства, с които Общината да подпомогне работата на сдружения, които се занимават с деца със специални потребности. Впоследствие, след като зам.-кметът по финанси и здравеопазване Иван Василев не отпусна тези средства, направихме брифинг с представителите на сдруженията и няколко деца със специални потребности, посочи тя и добави, че още тогава представителите на сдруженията са казали, че тяхната дейност е възпрепятствана от „саботажа, който осъществява Иван Василев“.

По думите на общинския съветник след този брифинг са имали среща с представителите на всички тези организации. След като повече от четири месеца не отпускат гласуваните в комисия средства, написахме доклад и на последната сесия на СОС ние гласувахме тези средства отново да бъдат отпуснати, но вече занижени, тъй като част от организациите вече се отказаха от дейностите си, коментира Ваня Григорова и уточни, че част от организациите са намалили двойно бюджета, за който кандидатстват. Вчера те са получили обаждане от Дирекция „Здравеопазване“ към Столична община, която ги кани да участват в обществена поръчка. Тези средства за гласувани и въпреки това кметът Васил Терзиев и зам.-кметът Иван Василев не отпускат гласуваните средства, заяви Григорова.

Според нея е очевидно, че саботажът е чисто партиен, като рефлектира върху всички дейности в Столична община и блокира дори утвърдени програми. Ваня Григорова посочи, че докладът за отпускане на тези средства е бил подкрепен от всички представители в СОС и въпреки това организациите са принудени да кандидатстват за обществена поръчка. Общинският съветник смята още, че Иван Василев ще каже, че има административни пречки, но няма такива. Той вече е подписал два договора с част от тези организации – как с едни може, а с другите не, попита Григорова.

Вижте и

Любословие.бг припомня, че през февруари зам.-кметът по финанси Иван Василев посочи, че единственото, което ги бави с финансирането на лечебни заведения и фондации, са законодателни и административни процедури. Василев обясни, че някои от фондациите, които искат подкрепа от Столична община, имат регистрирана дейност спорт, което достига лимитите за възможно заплащане от Столична община и вкарва администрацията в процедура по възлагане на обществени поръчки. Тогава зам.-кметът каза също, че обществените поръчки вече са започнали и ще бъдат направени необходимите стъпки, за да бъдат финансирани фондациите.

Каква е вашата реакция?
Много ми хареса
0
Не ми хареса
0
Не съм сигурен
0
Развълнувах се
0
Вижте коментарите (0)

Напиши коментар

Вашият мейл адрес няма да бъде публикуван.

Нагоре