Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Президентът Румен Радев издаде указ и назначи служебния министър-председател Димитър Главчев и за служебен министър на външните работи, а Георги Тахов – за служебен министър на земеделието. Това се посочва в съобщение от прессекретариата на държавния глава.
В съобщението се посочва, че указът за промени в състава на служебното правителство по предложенията на служебния министър-председател Димитър Главчев е издаден след разговор със служебния премиер и постъпили предложения от негова страна. На основание чл. 99 ал. 5 на Конституцията държавният глава Румен Радев назначи Димитър Главчев и за служебен министър на външните работи, а Георги Тахов – за служебен министър на земеделието и храните. Със същия указ държавният глава освобождава Стефан Димитров от длъжността служебен министър на външните работи, а Кирил Вътев – от длъжността служебен министър на земеделието и храните.
По-рано днес от Министерския съвет съвет съобщиха, че Димитър Главчев е изпратил писмено предложение до държавния глава за промени в състава на служебния кабинет.
В края на миналата седмица държавният глава обяви, че в понеделник сутрин ще направи последен разговор със служебния премиер за предложените промени в служебния кабинет. По-късно от АЕЦ „Козлодуй“ Главчев отговори, че е предложил на президента да поеме поста на служебен министър на външните работи.
Миналата седмица служебният премиер направи две предложения за промяна в персоналния състав на служебното правителство. Той предложи Стефан Димитров да бъде освободен като служебен министър на външните работи и поста да заеме Даниел Митов, както и Георги Тахов да замени Кирил Вътев на поста министър на земеделието и храните. Даниел Митов обаче оттегли пред премиера номинацията си за служебен министър на външните работи, а в интервю за БНТ в петък Димитър Главчев каза, че няма намерение да предлага нов кандидат за поста.
В петък президентът Румен Радев и служебният премиер Димитър Главчев разговаряха в президентството за предложенията за промени в служебния кабинет.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание