Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Комисията за защита на конкуренцията е разрешила на „Емирейтс Телекъмюникейшънс Груп Къмпани Пи Джей Ес Си“ (Emirates Telecommunications Group Company PJSC) да придобие 50 процента плюс една акция в телeкома „Йеттел“ (Yettel), съобщи регулаторът, оповестявайки свое решение от 15 февруари. В резултат на сделката чешкият конгломерат „Пи Пи Еф Телеком Груп Б.В.“ (PPF Telecom Group B.V.) отстъпва водещата си роля в телекомуникационния бизнес, ставайки занапред миноритарен акционер.
Сделката отразява опита за навлизане на арабската компания в Европейския съюз чрез придобиване на повечето от активите на чешката група в региона на Централна и Югоизточна Европа, което означава дялове в мобилни оператори в няколко държави.
Извън сделката остават „БТВ Медиа Груп“ ЕАД и активите на групата в Чехия, включително мобилният оператор там O2 и доставчикът на телекомуникационна инфраструктура „Цетин“ (CETIN), които продължават да са чешка собственост.
Уведомителят посочва, че планираната концентрация е в съответствие със стратегическия му план да ускори международния си растеж и да диверсифицира дейността си в нови географски региони. Придобиваната група, обхващаща четири държави, се отличава с добре балансирана структура, подкрепена от стабилни макроикономически основи, както и от стабилни валути. Пазарите, на които оперира, се характеризират със стабилна регулаторна среда, здравословна конкуренция и атрактивна възвръщаемост, пише в решението на КЗК.
Сделката също така дава възможност на Групата e& и на Групата Пи Пи Еф, която е водещият инвеститор в региона, потенциално да си партнират при по-нататъшни възможности за разширяване.
Придобиваната група е активна в България при предоставянето на далекосъобщителни услуги (чрез „Йеттел България“) – мобилни и фиксирани гласови телефонни услуги; услуги за гласови съобщения; услуги по предоставяне на линии под наем на дребно и на едро; мобилен и фиксиран достъп до интернет и пренос на данни; пренос и разпространение на телевизионни програми; както и активни и пасивни услуги в областта на изграждането на телекомуникационна инфраструктура (чрез „Цетин България“), се посочва още в решението.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание