Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
„Важно е българският туризъм да се адаптира към променящите се глобални тенденции в пътуванията и работата, затова както аз, така и моят екип наблягаме изключително много на иновативния подход към туризма у нас“, заяви министър Динкова по време на церемонията по преименуване улица в Семково на „Номадско място“.
Инициативата е първа по рода си в света и демонстрира ангажимента на България към новите стратегии и развитието на тенденцията за дигитални номади. По този начин страната ни се позиционира като лидер в предлагането на уникални,
адаптивни туристически преживявания, които отговарят на новия, модерен пътешественик.
Преименуването на улицата на „Номадско място“ е стратегическа стъпка за привличане на разнообразни, технологично осведомени и културно богати хора, което показва адаптивността на България към израстващите глобални тенденции в туризма.
Създаването на центъра за споделено работни място и съжителстване – „Номадска Утопия: Коливинг Семково“, която се намира на адрес: "Номадско място 1", служи като модел за бъдещи туристически проекти, които съчетават живота, работата и културния обмен.
На церемонията по преименуването на ул. „Номадско място“ участие взеха Ертен Анисова, председател на Комисията по туризма в парламента и Радослав Ревански, кмет на община Белица.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание