Сега четете
Макс Ферстапен спечели спринтовото състезание в САЩ

Макс Ферстапен (Нидерландия, Ред Бул) спечели своя трети спринт от началото на сезон 2023 във Формула 1, след като ликува на „Пистата на Америките“ край Остин, щата Тексас.

Нидерландецът финишира за 31:30.849 минути и остави зад себе си Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес), който бе по-бавен с цели 9.465 секунди.

Третото място в спринта бе за Шарл Льоклер (Монако, Ферари), който още в първите обиколки изостана от водачите и завърши на 17.9 от победителя. Четвърти завърши Ландо Норис (Великобритания, Макларън), а шестицата допълниха Серхио Перес (Мексико, Ред Бул) и Карлос Сайнс (Испания, Ферари).

Седми се класира Пиер Гасли (Франция, Алпин), а осмото място, последно в зоната на точките, бе спечелено от Джордж Ръсел (Великобритания, Мерцедес).

Вижте и

С победата си Ферстапен събра 213 точки и е на върха в генералното класиране.

Основното състезание за Гран При на САЩ, 19-ти кръг за сезон 2023 във Формула 1, е предвидено за днес в 22:00 часа българско време.