Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Президентът Радев направи голяма грешка с изказването за посолството. Паникьосан, че сглобката може да му отнеме службите, заяви, че сегашното ръководство на Държавната агенция „Национална сигурност“ (ДАНС) е получило награда „Джордж Тенет“ от САЩ. Този коментар направи лидерът на БСП Корнелия Нинова във фейсбук във връзка с изказване на президента Румен Радев при посещението му на Солунския международен панаир.
„И пита ГЕРБ, „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) срещу посолството ли са, като искат да го сменят. Двете страни, в жаждата си за овладяване на службите, си мерят силите през чуждо посолство“, казва още Корнелия Нинова в публикацията си. „Сигурна съм, че американските ни партньори едва ли са доволни от факта, че ги употребяват във вътрешните си кални борби ГЕРБ, ПП-ДБ и Радев“, добавя тя.
Според нея по-важно е, че и правителство, и президент, плашейки се един друг с посолството, демонстрират отказ от национален суверенитет. Да пазиш или оправдаваш кадрово решение с чужда държава е точно това, смята тя. Това според лидера на БСП е недопустимо и унизително за България и за българския народ.
Вчера президентът Румен Радев заяви, че който има амбицията да реформира службите, трябва да познава законите, структурата и функциите им. Така държавният глава коментира предложението ръководителите им да се назначават по предложение на премиера от Народното събрание. Той посочи още, че това ръководство на ДАНС е получило миналата година наградата „Джордж Тенет“ от САЩ, която се дава веднъж годишно само на една държава за изключителен принос на ДАНС за националната сигурност на САЩ и на нашите съюзници и борба с хибридните влияния. Сега излиза, че тези, които искат да правят реформа, т.е. да обезглавят службите, искат да премахнат това ръководство, това е реформата според тях и по този начин всъщност обезсмислят оценката от нашите партньори, дадена от най-високо място, посочи държавният глава.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание