Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Днес обявявам създаването на гражданско, родолюбиво, консервативно движение, основано на националното достойнство, християнската етика и българските традиционни, семейни ценности – „Справедливост за България“. Това каза бившият главен прокурор Иван Гешев в изявление на живо във Фейсбук, където предстои да отговаря на въпроси, зададени му от граждани.
“Смятам, след като най-после бъде приета моята оставка като редови прокурор, да застанем заедно с всички, които споделят тревогата за бъдещето на България и децата ни“, каза Гешев. Той се обяви в защита на българската национална идентичност и консервативни ценности, както и за обединена Европа, но „Европа на отечествата“, а не на „брюкселски чиновници“.
Също така Гешев посочи, че съдебната власт трябва да е независима и защитена от „престъпни, политически посегателства и действия“, както и че трябва да се създаде „честен и надеждно контролиран избирателен процес, включително чрез реално възстановяване на мажоритарния избор“. Бившият главен прокурор се обяви и в подкрепа на провеждането на лустрация.
В отговор на въпрос Иван Гешев каза, че смята да се бори на общественото поле, заедно с гражданите за по-добра страна. „Вярвам в консервативни и родолюбиви ценности, в българските традиционни семейни ценности“, добави той. Ако реша да създам партия, ще разчитам на гражданите, а не на олигарси, коментира още Иван Гешев.
По думите му Народното събрание се крепи, защото „го превърнаха в убежище за имунитети“.
Гешев каза още, че ако е било вярно, че „Пеевски, Борисов, ГЕРБ и ДПС са ме назначили, в момента нямаше да съм отстранен като главен прокурор“. По думите му причината да бъде отстранен от поста, е защото прокуратурата си е вършила работата в интерес на гражданите. Той добави, че по неговата информация Бойко Борисов не е бил щастлив от избора му за главен прокурор, тъй като е искал на поста да бъде назначена жена.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание