Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Китайският пионер в екологичните и биологичните изследвания на големите панди, професор Ху Цзинчу, известен още като „таткото на пандите“, почина от болест на 94 години в четвъртък вечерта.
Уважаваният зоолог е починал в болница в град Нанчун, югозападната китайска провинция Съчуан.
Ху е международно признат като основател на екологичните и биологичните изследвания на големите панди и е обявен за „първия човек, който изучава големи панди в Китай“.
През 1974 г. той е назначен от департамента по горско стопанство на Съчуан за водещ експерт на екип за проучване на ценните животински ресурси. Въз основа на теренните проучвания и констатациите на Ху и неговия изследователски екип националният природен резерват „Уолун“ е разширен от 20 000 хектара на 200 000 хектара. Няколко национални природни резервата получават одобрение благодарение на неговите усилия.
През 1978 г. Ху Цжинчу ръководи създаването на първата в света полева станция за екологично наблюдение на големи панди в Националния природен резерват „Уолун“.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание