Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Организаторите на Откритото първенство на Австралия по тенис няма да изискват тестове за Ковид-19 от играчите, съобщи директорът на първия за годината турнир от Големия шлем Крейг Тайли. Тенисистите няма да бъдат задължени да съобщават при положителни случаи, което означава, че дори заразени с коронавирус ще могат да участват.
Здравната политика на състезанието е променена драстично в сравнение със стриктните протоколи в предишните две издания на надпреварата. През 2021 година заради пандемията играчите бяха поставени под изолация в специален балон, а през миналия сезон деветкратният шампион Новак Джокович (Сърбия) беше депортиран от Мелбърн, тъй като не е ваксиниран срещу Ковид-19.
„Медицинските ни лица ще продължат да следят здравето на играчите, но играчите също ще имат отговорност за това. Разяснихме на тенисистите и на служителите ни, че ако някой не се чувства добре, просто трябва да си остане вкъщи“, коментира Тайли.
Директорът на Откритото първенство на Австралия също така определи като „смешни“ и „странни“ исканията началото на надпреварата да бъде променено от средата на януари за по-късни дати, за да имат тенисистите повече време за почивка и за подготовка след края на предишната кампания.
„Не съм го чел, но смятам, че това е смешно и странно искане. Сезонът започва през януари и началото му е тук в Австралия. Да, кампанията е дълга, но всички в спорта трябва да се съберат и да решат този въпрос. Годината завършва по-късно за мъжете с Купа „Дейвис“ (в края на ноември) и малко по-рано за жените, но все пак това са доста поредни месеци със състезания. От доста време се говори за този проблем. Но Австралия винаги е през януари, когато е и нашия турнир. От гледна точка на играчите това е едно от любимите им състезания“, каза Тайли.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание