Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Тонът в Народното събрание се промени, диалогът между партиите вече започна. Това коментира в предаването „Здравей, България” лидерът на БВ Стефан Янев.
„При трети мандат – независимо дали ще бъде връчен на нас или на когото реши президентът, аз си представям сценария за провеждане на разговорите по този начин – от най-малките. Тоест ние с ДБ сядаме първи и така във възходящ ред. Преди да се направи общ разговор – дали ще е лидерски, дали между специалисти – трябва да има поотделно разговори, да се види каква е нагласата. Този разговор може да роди мнозинство, което аз наричам 160+”, каза Янев.
Според него обаче първо трябва да се прецени антикризисното поведение на парламента и партиите.
„Този разговор трябва да го започнем с търсене на решения в краткосрочен до средносрочен период, да кажем 1 година. Трябва да се търсят решения на социалните проблеми, проблемите с енергетиката и тн., обясни Янев.
„Когато се търси кабинет, който да преведе страната през кризи, трябва да е максимално компромисен и приет от партиите”, каза още Янев.
Запитан дали би бил кандидат за премиер, Янев каза, че това е въпрос на разговори.
„Не бих казал, че сега е моментът да се самопредлагам”, каза Янев. Той потвърди, че има идея за имена на хора от други парламентарни групи, които би поканил за министър.
„Предстоят разговорите за първи и втори мандат. Нека не взривяваме диалога, започвайки отзад напред”, каза Янев.
Той каза, че не е променил позицията си за подкрепа на Украйна във войната.
„Връщайки се назад, началото на войната наистина беше специална военна операция. Българският национален интерес е да влезем във война и българските граждани да не бъдат пушечно месо”, каза Янев. „Всяка война завършна на масата за преговори. И преди, и сега подкрепяме Украйна. След мобилизацията в Русия възможностите за преговори са по-малки и нашето поведение трябва да е по-отговорно”, каза Янев.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание