Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Най-малко 132 са загиналите при рухването на висящия мост в индийския щат Гуджарат в неделя. Съоръжението се срути, докато беше пълно с хора, които бяха дошли да гледат отбелязването на местни хиндуистки празници и паднаха в реката под моста, предаде Ройтерс.
Сред жертвите има неуточнен брой деца, а по данни на властите ранените са десетки, съобщава БТА.
Пак според властите към момента на рухването на моста на и около построеното по време на колониалната епоха съоръжение имало над 400 души. Щатският вътрешен министър Харш Сунгави съобщи, че на самия мост е имало над 150 души.
Мостът над река Маччу в Морби е туристическа атракция, привличаща много хора, които желаят да наблюдават отбелязването на празниците Дивали (празника на светлината) и Чхат Пуджа.
В помощ на операцията за издирване на хората в неизвестност бяха изпратени 50 военнослужещи от индийските военноморски сили и 30 души от военновъздушните, съобщиха властите.
Назначен е петчленен разследващ екип, който да изясни причините за трагедията.
Премиерът Нарендра Моди, който е на тридневно посещение в родния си Гуджарат, съобщи, че контролира лично спасителната операция, в която се включиха и местни жители. Той нареди на щатския премиер да се задейства целият наличен ресурс за спасителната операция.
Опозицията обвини правителството, че преди мостът да бъде отново отворен за обществеността, не му е била направена цялостна техническа оценка, както и такава за тежестта, която може да понесе.
Съоръжението е било затворено за ремонт в продължение на половин година и е било отворено за посетители едва миналата седмица.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)