Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Председателят на Стратегическия съвет при президента проф. Александър Маринов коментира в „Здравей, България” вътрешнополитическата обстановка у нас.
„Президентът Радев, доколкото го познавам, се придържа строго към своите конституционни правомощия. Той ще улесни косвено – като даде време, като провежда разговори с партиите, но така да ги събере и да си играе на някакво политическо Lego – не вярвам да го направи”, подчерта професорът.
По думите му нито първият, нито вторият мандат за съставяне на редовен кабинет не бива да се подценява. „Този път, тези действия, които ще бъдат извършени по време на първия и втория мандат, няма как да не се отразят върху това как евентуално би бил реализиран третият мандат”, каза председателят на Стратегическия съвет при президента.
„Това е формация, която не поставя никакви червени линии”. Така проф. Маринов коментира партията на бившия служебен министър-председател Стефан Янев. Той допълни, че „Български възход” е един от възможните варианти за партия, на която да бъде връчен трети проучвателен мандат.
Проф. Маринов коментира и доклада на Кремъл, в който България беше посочена като страна, през която е преминал камионът, взривил Кримския мост. Впоследствие службите ни за сигурност отрекоха подобна версия. „Изясни се това, което е важно за нас, другите могат да говорят каквото си искат”, заяви той. По думите на професора не е нужно президентът Румен Радев да изрази официалната си позиция по случая, защото всичко необходимо е било предприето от служебното правителство.
На въпрос има ли опити от страна на Русия страната ни да бъде въвлечена в конфликта й с Украйна, проф. Маринов отговори „Има, разбира се. Има различни опити – от вътрешни фактори, от външни фактори, преследват се различни интереси. Това е съвсем нормално”. Според него е изключително важно правителството да е много внимателно.
https://nova.bg/news/ ]]>Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание