Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Робин Уилямс отне живота си през 2014 г. и чувството за загуба сред зрителите все още не е стихнало.
Хората продължават да скърбят за загубата на един от най-добрите комици и актьори в света.
Лекари казали на вдовицата му, че случаят с него е „най-лошата патология, която са виждали“
Той излъчваше позитивни чувства към всички, които се наслаждаваха на изпълненията му.
Наскоро обаче се заговори, че Уилямс е страдал от нещо много повече от депресия, която е довела до преждевременната му смърт.
Аутопсията му разкри някои потресаващи факти.
Очевидно Уилямс е страдал от LBD или деменция с телца на Леви.
Това е едно от най-увреждащите мозъка заболявания. Още по-лошото е, че се предполага, че той дълго е криел диагнозата си от съпругата си Сюзън Шнайдер.
Деменцията с телца на Леви е прогресиращо дегенеративно заболяване на мозъка, характеризирано от постепенната поява на когнитивен упадък, придружен от появата на зрителни халюцинации и тежки двигателни нарушения.
Приликата на симптомите, особено в ранен етап, с болестта на Алцхаймер, болестта на Паркинсон и шизофренията затруднява поставянето на правилната диагноза.
През 2014 г. Робин Уилямс е диагностициран с болестта на Паркинсон, но след консултация с невролог е установено, че актьорът е страдал от над 40 симптома на LBD.
Вдовицата му посочва, че когато е разговаряла с лекарите, те са споделили, че случаят на Уилямс е „най-лошата патология, която са виждали“.
Каквото и да е преживявал мъжът ѝ, той е предпочел да страда мълчаливо, вместо да натоварва околните със собственото си влошаващо се здравословно състояние. Шнайдер описва пред „Нюролоджи“ пораженията, до които го е довело състоянието на Уилямс.
„Робин постоянно питаше: „Имам ли болестта на Алцхаймер? Деменция? Дали съм шизофреник? Отговорите бяха най-добрите, които можехме да му дадем: Не, не, не. Нямаше признаци за тези заболявания. Сега ми е ясно, че най-вероятно той е пазил дълбочината на симптомите и страданието си дълбоко в себе си“, обяснява Шнайдер.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание