Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Почина актьорът Вельо Горанов – един от най-известните български мимове, наричаха го българският Марсел Марсо. За кончината му съобщиха негови приятели във „Фейсбук“.
Вельо Горанов е роден на 22 януари 1946 г. в Стара Загора. Учи актьорско майсторство в класа на Боян Дановски във ВИТИЗ. Той е един от създателите на студио „Пантомима“ през 1976. През 1988 г. основава театър „Движение“, който съществува до средата на 90-не години.
Вельо Горанов бе и преподавател в НАТФИЗ. Снимал се е в киното – уаства в „И дойде денят“ (1973), „Авантаж“ (1977), „Всеки ден, всяка нощ“ (1978), „Колкото синапено зърно“ (1980), „24 часа дъжд“ (1982), както и в серийния филм „Фильо и Макензен“ (1979).
На най-великият християнски празник, към небесната сцена отлетя още един велик талант – Вельо Горанов – най-добрият МИМ в света, уникален актьор, прекрасен приятел и огромен ЧОВЕК!
Той запали в мен този нестихващ огън на театъра, от него се научих на самодисциплина, от него разбрах, че няма невъзможни неща, от него научих, че без думи, можеш да кажеш много, като в уникалният му и незабравим спектакъл „Един мим разказва”!
Нека вечно неспокойният ти дух лети на воля и твоята звезда да свети вечно, бате Вельо!
Сбогом! Обичам те!
Ще ми липсваш много Вельо Горанов!
Благодаря ти за всичко което направи за мен!Няма да го забравя!Голям Човек!Сбогом!
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)