Д-р Андрей Велчев е главен редактор на Luboslovle.bg, доктор по…
За последните три дни са станали общо седем тежки катастрофи, при които загинали са десет човека и един е тежко ранен.
Данните представи главен инспектор Николай Крушарски от отдел Пътна полиция при Главна дирекция „Национална полиция“.
Анализът на полицията за катастрофите показва, че пътните инциденти са вследствие на неправилни маневри, навлизане в отсрещното платно и недостатъчен контрол над автомобила.
За това от днес започва нова полицейска операция на територията на цялата страна. Тя ще се проведе на два етапа. Първият етап започва от днес от 14 часа, като контролът ще бъде засилен в малките населени места. Вторият етап ще бъде насочен към водачите на моторни превозни средства, които управляват с превишена или несъобразена скорост на първокласните, второкласните пътища и автомагистралите.
Полицията призовава водачите да шофират отпочинали, защото по време на жегите високата температура води до умора и увличане на тяхното внимание, да спазват дистанция и правилата.
На АМ „Тракия“ екипите на полицията ежедневно контролират скоростните режими.
Темата, свързана с катастрофите по пътищата продължава да бъде на преден план.
Каква е вашата реакция?
Д-р Андрей Велчев е главен редактор на Luboslovle.bg, доктор по национална сигурност и политология, магистър по политически мениджмънт и публични политики, както и по масови комуникации от Нов български университет. Той е автор на множество публикации и интервюта в областите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации, както и по теми, свързани с националната и личната сигурност, хибридните войни и съвременните заплахи. Член е на: Съюза на българските журналисти, Асоциацията на полицейските началници, Националния съюз „Безопасност и охрана“, Националната асоциация „Сигурност“