Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Netflix UK дарява 1,02 милиона паунда (1,2 милиона долара) на благотворителен фонд в помощ на работещите на свободна практика във филмовата и телевизионната индустрии.
Фондът за спешна помощ за творците, неангажирани на постоянен договор, е създаден от The Film and TV Charity с подкрепата на Британския филмов институт, и цели да подпомогне в кризисния момент колкото се може повече британски творци, засегнати от коронавирусната епидемия.
Филмовите и телевизионни продукции в цялата страна бяха спрени заради глобалната пандемия и тъй като по-голямата част от хората, работещи в бранша, правят това на свободна практика, те вече нямат доходи.
„Гордеем се, че работим с BFI (Британски Филмов Институт) и The Film and TV Charity, за да подкрепим най-тежко засегнатите работници в телевизионната и филмова продукция“, каза Ан Менса, вицепрезидент на Original Series в Netflix.
„От електротехници до дърводелци, косачи и гримьори до шофьори – и много други, британските екипи винаги са били жизненоважни за успеха на Netflix и сега искаме да помогнем на тези фрийленсъри, които най-много се нуждаят от подкрепа в тези безпрецедентни времена“.
В момента благотворителната организация разработва критериите за допустимост, по които фрийленсърите, ангажирани в продукция и дистрибуция да бъдат подпомогнати.
Въпреки че фондът ще донесе по всяка вероятност временно облекчение, той значително ще помогне на много от фрийлансърите, загубили работата си.
„Филмовата и телевизионната индустрия е изправена пред огромна заплаха“, заяви Алекс Пъмфри, изпълнителен директор на The Film and TV Charity. „Много фрийлансъри се сблъскаха с ужасяващия факт, че препитанието им изчезва, буквално за една нощ. Навлизаме в период на безпрецедентна изолация и притеснение за работното ни място.“
Неотдавнашно проучване, проведено от развлекателния съюз Bectu, преди правителството да предприеме мерките за социално дистанциране, разкри, че почти половината от анкетираните фрийленсъри са с понижени доходи заради здравната криза.
Източник: viewsofia.com
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)