Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Наскоро публикувахме новина, че Пипи Дългото чорапче е навършила 56 години. Обичаният екранен образ Пипи Дългото чорапче навърши 56 години на 4-ти май. Пипилота, която беше толкова силна, че само с едната си ръка вдигаше кон, от онази сладка и малко шантава червенокоска вече се превърна в достолепна лелка.
Тя Пипи хубаво ги навърши 56 години, ама ние какви ги свършихме през последните 30 години. Нямаме едно българско телевизионно предаване за бебета и деца. Нашите внучета гледат „бебе тв“ и първата реч, която чуват е английска, първата азбука е английска, първите числа са на английски. Като поотраснат положението е същото – само английски детски филмчета и герои с английски имена. В резултат тригодишно дете казва „о ноу“ вместо „не“. Във втори клас възкликва „о май год“, вместо „боже мой“, а вече като юноша плещи на всяка трета дума „упс“, вместо нашенското „опа“.
Това е резултатът от некадърното либерално-демократично управление след 1989 г. Време е някой пак да извика на висок глас: „А които не обичат да знаят за своя род болгарский, но се обръщат на чужда политика и на чужд език и не радеят за своя език болгарский, но се учат да четат и говорят по ингилизки и срамят село да се нарекат болгари! О, неразумний юроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин и не четеш и не говориш на своя език!“
Но где го тоя Паисий в Министерството на образованието, в Министерството на културата?! Где го тоя премиер, где ги тия министри и депутати, които да са чели Паисий, ако не в оригинал, то поне в осъвременен вид?! Няма ги за съжаление и затова децата ни учат първо английската азбука и проговарят все по трудно на български, объркани от странното двуезичие в българското образование и култура. Срам и позор за тези родоотстъпници, които си мислят, че управляват държавата ни!!!
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)