Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Мерките за пътна безопасност се изпълняват и вече има резултати, посочи в предаването „Денят започва“ по БНТ главният секретар на МВР – Петър Тодоров. Една от мерките беше внасяне на законодателни промени в парламента, за да се променят някои текстове от Наказателния кодекс и Закона за движение по пътищата. Друго от предложенията е в някои градски жилищни зони да бъде въведено ограничение на скоростта около обществени места като училища и детски градини, обясни той.
Миналата година бяха вменени допълнителни правомощия на 6500 полицаи, които не са пътни полицаи – така се увеличи контролиращият състав от МВР, каза Петър Тодоров. „За първите четири месеца сме наложили 960 000 наказания – електрони фишове, актове, фишове, но големият проблем тук е събираемостта и трудният начин на връчване на глоби. Това е едно от нещата, които много държим да бъде променено, за да съкратим пътя от извършването на нарушение до налагането на глоба и нейното събиране“, посочи главният секретар на МВР.
Ресурсът на общините за видеонаблюдение е значим, в София например камерите на Столичната община са стотици, на Пътната полиция са само три, каза още Петър Тодоров. Според него, ако този ресурс от камери бъде пригоден да отчита нарушенията по пътищата, това ще е огромен контролен механизъм.
За ограниченията на скоростта по магистралите той посочи, че само в Полша и Германия скоростта е 140 км/ч, във всички други страни от Европейския съюз е 120-130 км/ч. Не смятам, че при спазване на правилата това ще доведе до сериозни задръствания, отбеляза Петър Тодоров. Друго предложение е да се въведе и средна скорост.
Тази година ще имаме рекорден ръст от туристически посещения, през юни ще изпратим към морските курорти 450 полицаи от вътрешността на страната, ще има и 16 чехи и румънци, каза главният секретар по повод предстоящия старт на летния туристически сезон.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание