Сега четете
Славия победи с 1:0 у дома Септември (София)

Славия победи с 1:0 у дома Септември (София) в среща от 13-ия кръг на първенството. Ранно попадение на Тони Тасев осигури нови три точки за “белите”, които запазиха пълния си актив при домакинските си двубои.

В петата минута Атанас Кабов остана на стрелкова позиция, но би неточно и топката мина покрай вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Малко преди изтичане на 13-ата минута логичното се случи. Ертан Томбак центрира отдясно и Тасев на празна врата реализира решителното попадение в мача на стадион “Александър Шаламанов”.

Само две минути след това Кристиян Стоянов изведе голмайстора Тасев, но крилото не успя да преодолее вратаря на гостите Шейтанов и да реализира ново попадение, а топката излезе в аут.

В 19-ата минута Томбак центрира за Ахмед Ахмедов, който стреля неточно с глава.

В 32-ата минута Светослав Вуцов отби удар на Асен Чандъров, който беше остарал на голова позиция в наказателното поле.

Вижте и

След почивката славистите продължиха да контролират събитията на терена и в 72-ата минута влезлият като резерва Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле, но Венцислав Керчев с глава от съвсем близка дистанция пропусна да направи резултата 2:0.

В допълнителното време на срещата Мартин Ачков беше изведен на чиста позиция пред Вуцов, но би покрай вратата.

Възпитаниците на старши треньора Златомир Загорчич имат пълен актив от 12 точки след 4 поредни победи пред собствена публика през новия шампионат.

състав на Славия:  Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Христо Попадийн (85-Людовик Соарес), Ерол Дост, Георги Вълчев (85-Кемело Нгуена), Кристиян Стоянов (69-Иван Минчев), Кристиян Добрев (69-Емил Стоев), Тони Тасев, Ахмед Ахмедов