Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Стараем се възможно най-малко да ви занимаваме със себе си. Считаме, че материалите и авторите трябва да стоят във фокуса на един медиен проект. Но тази публикация е изключение, защото месец и половина след началото бихме искали да сверим часовниците си с хората, които от първите дни са наша публика. Имаме нужда да съпоставим нашите възможности и планове с вашите очаквания. Подготвихме кратка анкета и ще бъдем много благодарни, ако отделите две минути, за да я попълните.
Преди това обаче искаме да споделим нещо. От самото начало считаме, че подобен проект има нужда от съветници – хора с опит и авторитет в журналистиката и медийната материя, които да ни наблюдават отстрани и без пряко да се намесват в редакционната ни политика, да подсказват идеи и да реагират на грешките, които неизменно ще допускаме в неопитността си. Затова поканихме няколко дълбокоуважавани от нас експерти и те за наша радост приеха този ангажимент.
Нери Терзиева е журналист и продуцент, водещ на „По света и у нас“ през първите години на прехода. Основател и директор на „Ефир 2“ – първия опит за нов вид телевизия у нас, с авторска журналистика от първо лице, разчупваща рамката на тогавашната казионна държавна телевизия.
Проф. Нели Огнянова е юрист и преподавател, експерт по медийно право, ръководител на катедра „Европеистика“ в СУ „Св. Климент Охридски“. Интересува се от връзката между право, технологии, свобода и напредък на обществото и вярва, че критичното мислене е важно за демокрацията.
Марин Бодаков е литературен редактор във вестник „Култура“, преподавател във Факултета по журналистика и масова комуникация на СУ „Св. Климент Охридски“ и автор на седем поетични книги. Марин беше първият, който ни поздрави за начинанието и ни окуражава от самото начало.
Възможността да разчитаме на тяхната безкористна подкрепа и приятелство е чест, за която сме дълбоко признателни.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)