Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Прокурорският син от Перник Васил Михайлов може да влезе в затвора за по-малко от 18 месеца, ако изобщо присъдата му влезе в сила.
Това коментираха за „Телеграф“ юристи, след като чуха, че Михайлов е осъден от Софийския районен съд на 4 години затвор при първоначален тежък режим на изтърпяване на наказанието. Михайлов получи и обществено порицание чрез разлепяне на присъдата му в община Перник. Ще трябва да изплати разноски от 5000 лв.
Насилие
Въпреки че е признат за виновен за 8 престъпления, Михайлов няма да лежи 4 години, защото се приспада времето, което прекара зад решетките, както и под домашен арест. Пернишкият прокурорски син е осъден за нанасяне на средни телесни повреди на трима души, леки телесни повреди по хулигански подбуди на други двама, както и за непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред, и за закана с убийство. Седемте побоя са били снимани от приятели на прокурорския син и разпространявани сред жителите на Перник.
От държавното обвинение поискаха от съда присъда от общо 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и незабавно връщане на Михайлов в ареста с мярка „задържане под стража“. Темида обаче бе доста снизходителна към прокурорския син и го пожали. Според обвинението не става дума за млад момък без житейски опит, а за младеж, у когото не са изградени никакви човешки ценности, а жестоки усещания за околния свят.
В последните си думи Васил Михайлов сподели, че никога не е правил нещо по хулигански подбуди и винаги е имал основателни причини. Той помоли съдиите да не го връщат в затвора, тъй като след раздялата на майка му Биляна с баща му Виктор той се грижи за нея. Така от молбата му се разбра, че все пак битата жена е напуснала пернишкия прокурор, въпреки че пред съда заяви преди време, че не е жертва на домашно насилие, а сама паднала и се ударила в дома им.
Умиление
Васил умили съда с думите, че се е осъзнал и търсел начини, тоест, както той сам заяви, „схеми как да изкара пари за майка си“. От прокуратурата заявиха, че ще внесат протест срещу присъдата на втора инстанция.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание