Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Днес и утре, в историческата сграда на Съюза на българските журналисти на улица „Граф Игнатиев“ в София, се провежда Общото събрание на СБЖ – събитие с ключово значение за бъдещето на българската журналистика. Сред делегатите, призвани да представляват словото, истината и професионалния дълг, е и д-р Андрей Велчев – главен редактор на Любословие.БГ.
Символично, още на входа на сградата д-р Велчев отдаде почит на духовния покровител на българската периодика – Константин Фотинов. До скулптурата на този титан на просветата и словото, баща на първото българско списание и кръстник на нашата медия, той си направи селфи – не като жест на суета, а като миг на връзка между миналото и бъдещето.
**„Любословието е мисия. Истинската журналистика – също“**, сподели д-р Велчев, трогнат от символиката на мястото и момента. Участието му в Общото събрание не е просто представителност – то е ясен сигнал, че младите, будни и отговорни гласове в медийната общност няма да мълчат. Че ще се борят за свободна, почтена и качествена журналистика – каквато България заслужава.
Времето е наше. Миналото ни вдъхновява. Бъдещето ни призовава.
Любословие.БГ – с чест, с памет и със слово.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание






