Сега четете
България въвежда автоматизирани санкции за пътни нарушения без човешка намеса

България въвежда автоматизирани санкции за пътни нарушения без човешка намеса

Държавата предприема сериозни мерки за повишаване на пътната безопасност чрез въвеждане на напълно автоматизирана система за санкциониране на нарушителите. Новата система ще издава електронни фишове автоматично при превишена скорост, като уведомленията ще се изпращат на електронни адреси. При липса на такъв, глобата ще бъде удвоявана. В случай на неплатени глоби, ще се стига до сваляне на регистрационните номера, особено при чуждестранни нарушители.

Целта на мярката, обявена от вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, е възстановяване на реда и дисциплината по пътищата, с оглед трагичната статистика – България е на челно място в ЕС по брой жертви и ранени при катастрофи.

Караджов съобщи още, че информационните системи на КАТ, ДАИ и ТОЛ управлението ще бъдат интегрирани за по-ефективен контрол. Нарушения като претоварване и неспазване на времето за почивка ще се засичат в реално време, а нарушителите ще бъдат спирани още на следващия контролен пункт.

Вижте и

Само през последните два дни са регистрирани шест тежки катастрофи, основно с участието на тежкотоварни камиони, движили се със скорост значително над позволеното. Според Караджов, основен проблем остава човешкият фактор, но и състоянието на пътната инфраструктура изисква подобрение.

Каква е вашата реакция?
Много ми хареса
0
Не ми хареса
0
Не съм сигурен
0
Развълнувах се
0
Вижте коментарите (0)

Напиши коментар

Вашият мейл адрес няма да бъде публикуван.

Нагоре