Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Христо Пъдев, една от новите звезди на театралната и телевизионната сцена, не крие гнева си от бездействието на институциите, но и не се предава на песимизма. Познат от сериала „Татковци“ и водещия формат „Кой да знае?“, актьорът споделя, че вярва в силата на личния пример, добротата и упорития труд.
На церемонията „Достойните българи“, организирана от в. „24 часа“, Пъдев връчи награда на Михаил Велчев – човекът, превърнал грозните колони на Аспаруховия мост в галерия на великите Георги Калоянчев и Тодор Колев. Пъдев беше трогнат и от примера на 96-годишната баба Керка, дарила спестяванията си за детско отделение.
„Такива истории дават надежда. И ако всеки се погрижи за собствената си градинка, държавата ще заприлича на онова, което мечтаем да бъде“, казва той.
Роден в София, но израснал в Павел баня, Христо обича и двата свята – уюта на малкия град и енергията на столицата. Признава, че София му е дала много – сцена, възможности, публика. Но истинската му почивка е в родния двор на Павел баня, със семейството.
За себе си казва, че успехът му е дошъл не наготово, а с упоритост – три пъти е кандидатствал във ВИТИЗ, преди да го приемат. И е благодарен на партньорката си в живота – актрисата Цветина Петрова, с която имат две деца. „С нея станах цял“, споделя Пъдев, който в момента дели сцената с нея и в пиесата „Тартюф“.
Актьорът не крие и тревогата си от трагедиите по пътищата. „Всички знаят къде са опасните участъци, но не се прави нищо. Защо? От безотговорност, корупция, некомпетентност“, казва той и призовава хората да не се оставят на безразличието и мрънкането.
„Не харесвам мрънкачите. Да, скърца, друса, но ние можем да направим разликата“, обобщава той, вярвайки, че личният пример, усмивката и постоянството са най-силното оръжие в едно все по-сложно време.
Автор: по материал на в. „24 часа“
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание