Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
България прави всичко хаотично, включително развитието на оръжейната си промишленост. Това каза в предаването „120 минути“ бизнесменът и дългогодишен производител на оръжие Емилиян Гебрев.
„Светът се разлюля и Европа също се разлюля. Още по-лошото е, че това люлеене започна преди доста време, но никой по никакъв начин не му обърна внимание. Всички си мислеха, че това ще се размине като всяко едно нещо. Но за жалост това няма как да се случи и спокойният живот на Европа – рамките на около 80 години, няма как да просъществува“, посочи още той.
Бизнесменът коментира въоръжението на Европа и това на Русия. Според него средствата през последните години са били пренасочвани за решаването на определени социални проблеми, като е пренебрегвана отбраната на Стария континент.
„САЩ казаха, че европейските държави трябва да си коригират процента от БВП, предназначен за въоръжение, и България тръгна да го прави. Лошото е, че в нашата страна това се прави хаотично. Не е ясно определено – целево да се прави първо, второ, трето и четвърто. Това е работа на хората, които работят в Министерството на отбраната“, посочи Гебрев.
Той коментира, че отбранителният сектор е част от икономиката на една страна, а нашата икономика през последните години е понесла „огромни и тежки удари“. Гебрев припомни, че много предприятия изчезнаха от картината и подчерта, че в момента страната ни няма военно-промишлен комплекс.
„Комплекс няма. Има отделни фирми, които оперират и си сътрудничат помежду си. Те са достигнали до това ниво, без да обременят нито един български гражданин с един цент. Всичко това е направено от фирмите самостоятелно, въпреки нежеланието на държавата като цяло, въпреки рекета от страна на държавата, въпреки репресиите от страна на държавата и опитите за пренасочване на собственост от отбранителния сектор“, коментира още той.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание