Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Няма нищо по-добро от създаването на редовно правителствено, което да се ползва с парламентарна подкрепа, и да се сложи край на политическата криза. Това каза служебният премиер Димитър Главчев в началото на днешното седмично правителствено заседание.
Днес се надяваме да бъде направена първа стъпка, която да бъде финализирана с гласуване в пленарната зала на Народното събрание, каза Главчев за предстоящото днес връчване на първия проучвателен мандат от президента.
Правителствата трябва да се ползват с политическа подкрепа, а тези, които ги подкрепят, да носят своите отговорности и да поемат задачите, които им поставят българските граждани, добави Главчев.
Според служебния премиер с формирането на мнозинство за правителство ще заработи и парламентът като законодателен орган. Вече два месеца и половина не е приет нито един законопроект на второ гласуване, очакваме днес да се случи това. Постигайки мнозинство, ще има и мнозинство за законопроекти, отбеляза служебният министър-председател.
Димитър Главчев посочи също, че ръководеното от него служебно правителство е изпълнявало своите задачи. „Имаме оценка от независими наблюдатели как сме организирали изборите. Очаквам скоро и Конституционният съд да се произнесе. Не очаквам проблеми в работата на служебното правителство, що се касае за задълженията на изпълнителната власт по организиране на изборите. Казахме, че международният път на България е утвърден и ние го спазвахме. Най-голямото доказателство за това е пълноправното ни членство в Шенген, отчитайки заслугите на всички, които са работили в тази област. От 1 януари 2025 г. това пълноправно членство е факт и то стана по време на служебно правителство“, отбеляза Главчев. Той допълни, че ползите за страната ни от членството са многобройни.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание