Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Трайна позиция на нашата парламентарна група е, че Бойко Борисов не е допустим за премиер. Не оспорваме правотата на колегите от ГЕРБ кой от техните редици е най-добър за премиер, а защото считаме, че в разделена България премиерът не трябва да е силно политизирана, поляризираща, разделяща фигура. Това заяви в предаването „Събуди се” по NOVA Надежда Йорданова от ПП-ДБ.
„Два дни преди откриването на парламента ние с първата политическа сила си говорим през телевизора. Няма инициирани консултации от ГЕРБ. Официално не сме търсени за разговори, нито за подкрепа за председател, нито за каквото и да е. Вчера следих съвещанието на ГЕРБ, не получих отговор как те смятат, че трябва да се формира мнозинство за избор на председател. Те нямат мнозинство, нямат и формула как да стане”, каза Йорданова.
Тя посочи и условията, при които ПП-ДБ биха подкрепили кандидат за председател на НС.
Бихме подкрепили кандидат, който ще бъде избран и поддържан от мнозинство, което да не допусне Пеевски в ръководството на Народното събратие. Към настоящия момент нямаме основание да подкрепим председател, предложен от ГЕРБ, каза Йорданова.
Тя допълни, че ПП-ДБ ще решат в неделя дали те ще предложат име за председател на парламента.
„Далеч сме от разговора за управление на страната, жалко е. България има нужда от стабилно правителство”, допълни Йорданова.
Бившият правосъден министър коментира и протеста и контрапротеста пред Народния театър, както и присъствието на представители на ПП-ДБ на единия.
Това не беше контрапротест, а гражданска заявка, че всеки има право на достъп до култура. Грешно е да се противопоставят граждани на политици. Призовавам колегите си да не се опитваме в пика на гражданската енергия да яхват протеста, апелира Надежда Йорданова.
„Вътрешният министър трябваше да си подаде оставката. За съжаление показа абсолютно неразбиране на задълженията му. Това, което видяхме онзи ден вечерта пред Народния театър, не отговаря на стандартите. Ръководството на МВР не беше оценило добре ситуацията”, посочи за финал Йорданова.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание