Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Трафикът на леки и товарни автомобили в района на Граничния контролно-пропускателен пункт „Дунав мост“ при Русе е интензивен.
Опашката от камиони, които изчакваха да преминат съоръжението в посока към Румъния в обедните часове, беше около един километър – от кръговото кръстовище при „Дунав мост“ до това в района на Свободна зона Русе, видя репортер на БТА. Няколко тира има и в началото на булевард „България“, а основната част изчакват основно в зоната на буферния паркинг.
„Три часа и половина чакам на опашката на граничния пункт, а преди това бях и 13 часа на паркинга. Миналата седмица и повече от ден стоях тук, а на нашата граница с Румъния се чака понякога и по два-три дни“, каза за молдовският шофьор на камион Александър Чобан, който се прибира към страната си, след като е натоварил в България.
От граничния пункт информираха, че за последното денонощие през съоръжението са преминали в двете посоки общо 2342 товарни автомобила. От тях 1308 са излезли от България, а 1034 са влезли в страната.
Трафикът на леки автомобили в посока към Румъния също е интензивен. Шофьорите изчакват между пет и десет минути, за да преминат по Дунав мост при Русе днес по обед. От граничния пункт коментираха, че се очаква в следобедните часове движението на автомобили да се засили още повече.
Любословие.бг припомня, че на 10 юли т. г. започна основният ремонт на българския участък на 70-годишното съоръжение. По тази причина в естакадната част на моста движението в продължение на 200 метра се извършва само в едната лента. Служители на „Гранична полиция“ регулират движението на превозните средства в района на строително-монтажните дейности.
Граничните власти призовават шофьорите да спазват забраната за изпреварване по мостовото съоръжение и да изпълняват разпорежданията на служителите, които регулират движението.
Припомняме, че вчера започна и процедура за възлагане на предпроектно проучване за нов мост над Дунав между Гюргево и Русе.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание