Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Павел Дуров дарявал семенна течност от 15 г.
Милиардерът и основател на „Вконтакте“ (руската алтернатива на „фейсбук“) и приложението „Телеграм“ Павел Дуров се похвали, че е биологичен баща на над 100 деца в 12 държави. Колосалната бройка се дължала на това, че от 15 г. руснакът активно дарява семенна течност.
Руският милиардер, който от години живее в Дубай, обясни още, че никога не се е женил и предпочита да бъде сам. Въпреки това каза, че вероятно ще има още деца, тъй като семенната му течност е замразена в инвитро клиника за използване при условие на анонимност.
Дуров обаче няма намерение да се крие от децата си. Напротив – смята да направи ДНК кода си публично достояние, за да може, когато пораснат децата, по-лесно да се издирят по света. Той допълва, че се гордее със стореното. Насочи общественото внимание към проблема с намаляващата сперма с добро качество и заяви, че трябва да спре да се заклеймява практиката на даряване, за да се включат към това начинание още здрави мъже.
Необичайното признание на руския милиардер предизвика множество дискусии в социалните мрежи. В една от тях се включи дори американският милиардер Илон Мъск, който коментира в своята социална мрежа X. „Новобранец, ха-ха“ – Чингис хан – написа Мъск в профила си, сравнявайки на шега руския предприемач с монголския водач от миналото, обвързван с многобройни потомци. С коментара си Мъск казва, че владетелят от миналото би му се присмял, че има само толкова деца.
Ако твърдението на Дуров се окаже вярно, той ще бъде в редиците на хората с найголямо биологично потомство, списък, оглавяван от личности като Чингис хан. \
Самият Илон Мъск, който има 12 деца, често говори за демографската криза. През април той изрази своята загриженост относно явлението „демографско самоубийство“ в богатите нации. Той посочи липсата на еволюционен отговор на намаляващия нов живот дори ако броят на хората остане постоянен. (24 часа)
Ро текст на в. 24 часа
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание