Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
От групата на „Продължаваме Промяната – Демократична България“ („Спаси София“) в Столичния общински съвет (СОС) настояха общинският съветник Благовест Георгиев незабавно да си подаде оставката. Това каза председателят на групата на ПП-ДБ-СС в СОС Борис Бонев пред журналисти.
По думите му Благовест Георгиев няма място в тази институция. Бонев припомни, че още на следващия ден, когато са разбрали за закононарушението, което е извършил Георгиев, са му поискали оставката.
Любословие.бг припомня, че по-рано днес Благовест Георгиев заяви при журналисти, че не е избягал от местопроизшествието след пътен инцидент през април. В началото на април тази година от МВР съобщиха за катастрофа в София, при която виновният водач е избягал от местопроизшествието на кръстовището на улиците „Драган Цанков“ и „Кирил Видински“. Лек автомобил „Ауди“ навлиза в насрещното платно и реализира пътно произшествие с друго превозно средство. Водачът не е спрял и е напуснал мястото на катастрофата. Органите на реда са установили самоличността на 43-годишния водач. Пред тях мъжът е заявил отказ да бъде тестван за употреба на алкохол и наркотични вещества, съобщиха тогава от МВР.
Днес Георгиев публично се извини за случилото се и каза, че дълбоко съжалява за всички неудобства, които е причинил. Бях заклеймен от съда на общественото мнение, базирано на информация, неотговаряща на истината, спекулации и преувеличения, каза той. Според него 20 минути след случилото се, докато е още в шок, „една тежка ситуация е била превърната в медийна сензация“.
В отговор на въпрос, защо е отказал да му бъде взета кръвна проба, той отговори, че по съвет на адвокатите си не е дал проба за алкохол. Към днешна дата той отчита това като грешка, но по думите му ситуацията е била напрегната, той е бил в шок и не е можел да вземе правилното решение. Георгиев отрече да е шофирал под въздействието на алкохол.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание