Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Листата на ГЕРБ-СДС за изборите за Европейския парламент (ЕП) е стабилна, заяви пред журналисти след регистрацията ѝ в Централната избирателна комисия (ЦИК) водачът Росен Желязков.
В листата на коалицията няма вътрешни противоборства, няма да очакваме вътрешна конкуренция, а по-скоро – много работа, за да оправдаем доверието като водеща политическа сила и като групата, която България трябва да формира в ЕП в рамките на Европейската народна партия (ЕНП), добави той.
От коалицията били наясно, че съвпадането на европейските и националните избори е предизвикателство както за посланията, така и участието и тона, който ще бъде зададен в кампанията, но имало голямо съвпадение в политиките, които ще защитават на национално и европейско равнище. Те са свързани с доходи, икономика, земеделие, отбрана и сигурност, предвид геополитическата обстановка, заради войната в Украйна, политики за опазване на външните граници и борбата с нелегалната миграция. Желязков припомни, че в манифеста на ЕНП е предвидено да има еврокомисар по отбраната при спазване принципа на субсидиарност, както и еврокомисар за малки и средни предприятия.
Наша цел ще бъде една стабилна Европа за една сигурна България, посочи водачът на листата на ГЕРБ-СДС.
На въпрос дали ще предпочете да остане в 50-ото Народно събрание или ще бъде евродепутат, Росен Желязков отговори, че това ще е политическо решение. Сигурен съм, че и двете листи ще се представят достойно, не намираме конкуренция, защото са ориентирани като послания към гражданите, развитието на икономиката, доходите в страната, изтъкна Желязков. Нашата голяма цел на национално ниво е България през следващите години да бъде страната с най-добър и успешен БВП като покупателна способност, т.е да лидираме процесите не само в политически, но и в икономически смисъл, обясни той.
Разбираме, че на България ѝ е нужно стабилно управление, с ясно лидерство, това е нашата задача, подчерта Желязков. И добави, че когато дойде моментът за разговори за коалиционно управление, защото друго, според него, не би могло да има, тогава ще се търси електоралната тежест и ясна коалиционна култура за постигане на това, което през изминалите девет месеца не е постигнато.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание