Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Мария Габриел трябва да бъде премиер и външен министър, според председателя на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски. Темата той коментира пред журналисти в парламента.
Помолен да коментира думите на Бойко Борисов за приятелски огън в „сглобката“ и обвиненията за корупция в определени министерства и в близост с БСП и „Възраждане“ по места, Пеевски посочи, че трябва да има спокойствие между всички.
„Смятам, че Денков трябва да се прибере в кабинета, да се успокои, да си научи домашното, да не ни излага, да види кой е правилният и признатият от света външен министър, както той е много добър образователен министър“, коментира Пеевски. Той отбеляза как Мария Габриел се е справила вчера и добави, че външната политика е нещо сложно. Нека да бъдем обективни. Тя трябва да бъде премиер и външен министър, каза още Пеевски.
Да седнат, да се разберат, да дойдат да представят оценките на министрите, които казват, че готвят, и да се върви напред, каза Пеевски. По думите му е ясно къде е ресурсът – ресурсът е във всички министерства на „Продължаваме промяната“. Нека си ги проверяват, нека си гледат министрите, добави Пеевски. Според него Борисов е прав, че ГЕРБ не може да носи никаква отговорност за министерства, които не са негови. Той има едно министерство и може да носи отговорност само за външно министерство, добави Пеевски.
Попитан дали му изглежда възможна ротацията при тази размяна на реплики в последните седмици, Пеевски отговори, че е възможно, и добави, че е сигурен, че ротацията ще се случи.
На въпрос кой трябва да замълчи в тази ситуация и да отстъпи, Пеевски отговори, че нещата са пределно ясни. Според него това министерство е на ГЕРБ и няма смисъл да се дискутира. „Не може да се иска едно министерство, за да бъде глас на някоя партия. Външно министерство е на България и може да бъде само на България, на никоя партия не може да бъде“, посочи още Пеевски.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание