Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Ще настоявам от Агенция “Пътна инфраструктура” (АПИ) да поемат отговорност за ремонт на държавните пътища на територията на община Казанлък. Това заяви пред журналисти кметът на общината Галина Стоянова. Тя посочи, че е отправила конкретни запитвания по време на вчерашната среща с председателя на Управителния съвет на Агенцията инж. Ясен Йорданов и подчерта, че ще настоява до края на месеца Общината да получи конкретни отговори кои от проблемните пътища и с какви мерки ще влязат в годишната програма за ремонтни дейности.
По думите на кмета държавните пътища на територията на общината не са ремонтирани през последните 12 години. В изключително тежко състояние е пътят за село Средногорово, а местната администрация се опитва да “изкърпва” със собствени средства, само за да се придвижват хората, посочи тя и отбеляза, че пътят е много натоварен, а много амортизиран. Другият път, който е в много тежко състояние, е третокласният път Шипка – Бузлуджа, посочи Стоянова и допълни, че въпреки че Община Казанлък се грижи за снегопочистването там, това е задължение на държавата. Пътят от “Пламъците” до Шипка е изцяло изоставен, през зимата се затваря, а през лятото крие опасности от пътнотранспортни произшествия, каза още тя.
Галина Стоянова е задала и въпроса как директорът на Областното пътно управление (ОПУ) в Стара Загора подава приоритети за ремонт и реконструкция на пътища на територията на община Казанлък, без да ги съгласува с кмета на общината. Тя посочи, че предстои среща в ОПУ, на която да се установят конкретните отношения и отговорности.
Очаква се отговор от страна на АПИ и за резултата от одита на кръстовищата на главния път I-5 на изхода от прохода Шипка с път II-56 от град Шипка за село Шейново и между град Крън и село Хаджидимитрово, за който вчера се ангажира инж. Йорданов. “Категорична съм, че няма да оставим срещата само с обещания”, заяви кметът.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание